Дванаесту по реду акцију на Википедији покренуо је корисник Soundwaweserb, а учесници исте позвани су да од 11. до 30. јуна пишу нове и проширују постојеће чланке о фудбалерима који су били у саставу своје репрезентације на Светском првенству у фудбалу.
Поводом Међународног дана заштите животне средине, Викимедија Србије организује онлајн уређивачки маратон. Маратон ће почети симболично у петак, 5. јуна и трајаће током целог викенда. Овим догађајем Викимедија Србије жели да допринесе повећању свести о очувању природе и природних добара.
Завршен је Уређивачки маратон поводом Међународног дана музеја који је трајао од 18. до 24. маја. Овом маратону се прикључило 16 учесника и написано је чак 58 нових чланака, а 3 чланка су допуњена.
Препоруке за спровођење стратегије Викимедијиног покрета из 2018. године су званично објављене. Препоруке су резултат готово двогодишњег интензивног ангажовања девет радних група, састављених од разноликих чланова, у оквиру којих су добијане повратне информације о досадашњем раду. Овим се завршава друга фаза међународног процеса развијања Викимедијине стратегије „Викимедија 2030”. У препорукама су конкретизовани савети у спровођењу стратешких мера.
У сусрет Међународном дану музеја, Викимедија Србије организује онлајн уређивачки маратон, који ће трајати од 18. до 24. маја у писању нових и допуњавању постојећих чланака на Википедији о музејима, значајним уметничким делима и уметницима који су оставили траг. Ширењем знања о овим темама, циљ нам је да укажемо на важност музеја у очувању културе, размени знања и међусобном разумевању народа.
Акција тимског писања чланака (АТПЧ) једанаеста је по реду акција на Википедији на српском језику. Организовали су је уредници Николина Шепић и Урош Вићентијевић. У односу на досадашње акције, АТПЧ се разликује по томе што нема стриктно дефинисану тему, већ је главни циљ подстицање заједничког рада.
Уколико сте желели да напишете чланак на Википедији или да исправите грешку коју сте увидели, а нисте знали како или вам је вики синтакса била компликована, сада то можете урадити уз помоћ ментора.
Поводом Светског дана Рома, Викимедија Србије је по први пут организовала уређивачки маратон у писању нових и допуњавању постојећих чланака на Википедији на тему идентитета, историје, културе и права Рома. Маратон је био међународног карактера и трајао је од 7. до 12. априла. Акцији се придружило 50 учесника из 19 језичких верзија Википедије.
Почетком априла покренут је Википројекат Биографије који има за циљ повећање видљивости знаменитих особа из различитих сфера на Википедији на српском језику. Пројекат је покренула корисница Николина Шепић. Пројекат није временски ограничен, па се сви заинтересовани могу прикључити када желе.
Десету по реду акцију на Википедији покренуо је корисник Serbian Nickmen, а учесници исте позвани су да од 10. до 30. априла пишу нове и проширују постојеће чланке о српским и југословенским глумцима.
У сусрет Светском дану Рома, Викимедија Србије организује међународни онлајн уређивачки маратон у писању нових и допуњавању постојећих чланака на Википедији на тему идентитета, историје, културе и права Рома. Mаратон ће трајати шест дана, од 7. до 12. априла.
ЦЕЕ Пролеће 2020 је на помолу. Ово међународно такмичење на Википедији организују Викимедијини огранци и заједнице из земаља Средње и Источне Европе. Симболично почиње 21. марта, а траје до 31. маја. Учесници који остваре најбоље резултате и заузму прва три места биће награђени ваучерима за куповину технике у износима од 20, 10 и 5 хиљада динара.
Викимедија Србије је расписала конкурс за реализацију и финансирање волонтерских пројеката у домену образовања, сарадње са институцијама културе и волонтирања. На конкурс је пристигло 13, а одобрено је 6 пројеката који ће званично бити увршћени у пројектне активности Викимедије Србије.

Скорашњи чланци

Related post

Категорије

Kategorije