Друга акција сређивања семинарских радова на Википедији на српском је трајала од 1. до 15. октобра 2020. године. Акција је започета у циљу побољшања садржаја на овој језичкој варијанти Википедије. То је подразумевало чишћење семинарских радова који су написани лошим стилом, смањење броја непроверених и несређених радова написаних у оквиру Образовног програма Викимедије Србије.
Од 15. октобра до 5. новембра очекује нас акција писања чланака о нобеловцима на Википедији на српском језику. Нобелова награда се сматра најпрестижнијом наградом из области књижевности, медицине, физике, хемије, мира и економије. Због тога ће се учесници акције фокусирати на креирање биографије личности које су оствариле важна достигнућа у овим областима и тако оставиле неизбрисив траг у човечанству.
Прво тимско такмичење на Википедији на тему географије било је прво такмичење овог типа. Одржано је у септембру, а током њега је написано 79 чланака на Википедији на српском језику. Плави тим који чине корисници Николина Шепић и Александар Сеферовић, однео је победу, а чланови тима добили су ваучере у износу од по 5000 РСД за куповину књига.
Викимедија Србије покреће анкету за испитивање родне равноправности на Википедији у циљу истраживања положаја жена на Википедији, њиховом ангажовању на уређивању и садржају о женама. Упитник је могуће попунити до 25. октобра 2020, а намењен је како за уредникеи уреднице тако и за оне који уживају читајући чланке на Википедији.
Викимедија Србије усвојила је нову стратегију за период јануар 2021 - децембар 2023. Стратегија представља пут који ће организација изабрати и отвориће нове видике за увођење иновативних пројектних модела, као и јачање волонтерских капацитета.
Добитница награде „Бранислав Јовановић“ 2020. године је дугогодишња Вики-библиотекарка и једна од иницијатора пројекта Вики-библиотекар - Александра Поповић. Награда се додељује Википедијанцима и Викимедијанцима за највећи допринос ширењу слободног знања и шири опус уређивања Википедије, заснован на њеним темељним принципима слободног изражавања.
Викимедија Србије је донела коначне резултате конкурса за реализацију и финансирање волонтерских пројеката у домену образовања, сарадње са институцијама културе и волонтирања. Конкурс је трајао од 10. јула до 10. августа 2020.
Викимедија Србије, у сарадњи са Организационим одбором Београд прајда, по четврти пут организује уређивачки маратон у писању нових и допуњавању постојећих чланака на Википедији на српском језику на теме права ЛГБТ+ особа, личности, организација, кинематографије и свих других тема које подржавају људске слободе, права и различитости.
Завршен је двомесечни програм стажирања под називом Википедијанац стажиста у Удружењу за културу, уметност и међународну сарадњу. Пројекат је трајао од 01. јула до 31. августа 2020. године и написано је и допуњено преко 70 чланака, док је Викимедијина остава обогаћена са преко 450 мултимедијалних датотека.
У акцији Вики чланци траже илустрацију (Wikipedia Pages Wanting Photos) заједница Википедије на српском илустровала је 580 чланака на 21 Викимедијином пројекту. Вики чланци траже илустрацију je годишња акција у којој википедијанци на свим језичким верзијама Википедије додају фотографије у чланцима на Википедији, којима недостаје илустрација.
Викимедија Србије је први пут самостално организовала Акцију повећања културног наслеђе на Википодацима. Акција је трајала од 17. до 23. августа и допринела је повећању једне од
Викимедија Србије ове јесени организује прво тимско такмичење на Википедији на српском језику, чији је циљ подстицање заједничког рада уредника и уредница, као и дружење и боље међусобно упознавање. Такмичење ће трајати од 1. до 30. септембра 2020.
Викимедија Србије организује Акцију повећања културног наслеђе на Википодацима у којој се подстиче уређивање и повећање једне од најзначајнијих слободних база података на свету - Википодатака.
Завршен је двомесечни програм стажирања под називом Википедијанац стажиста у Народном музеју Топлице. Пројекат је трајао од 01. јуна до 31. јула 2020. године и написано је и допуњено преко 70 чланака, док је Викимедијина остава обогаћена са преко 600 мултимедијалних датотека.

Скорашњи чланци

Related post

Категорије

Kategorije