Уколико сте желели да напишете чланак на Википедији или да исправите грешку коју сте увидели, а нисте знали како или вам је вики синтакса била компликована, сада то можете урадити уз помоћ ментора.
Поводом Светског дана Рома, Викимедија Србије је по први пут организовала уређивачки маратон у писању нових и допуњавању постојећих чланака на Википедији на тему идентитета, историје, културе и права Рома. Маратон је био међународног карактера и трајао је од 7. до 12. априла. Акцији се придружило 50 учесника из 19 језичких верзија Википедије.
Почетком априла покренут је Википројекат Биографије који има за циљ повећање видљивости знаменитих особа из различитих сфера на Википедији на српском језику. Пројекат је покренула корисница Николина Шепић. Пројекат није временски ограничен, па се сви заинтересовани могу прикључити када желе.
Десету по реду акцију на Википедији покренуо је корисник Serbian Nickmen, а учесници исте позвани су да од 10. до 30. априла пишу нове и проширују постојеће чланке о српским и југословенским глумцима.
У сусрет Светском дану Рома, Викимедија Србије организује међународни онлајн уређивачки маратон у писању нових и допуњавању постојећих чланака на Википедији на тему идентитета, историје, културе и права Рома. Mаратон ће трајати шест дана, од 7. до 12. априла.
ЦЕЕ Пролеће 2020 је на помолу. Ово међународно такмичење на Википедији организују Викимедијини огранци и заједнице из земаља Средње и Источне Европе. Симболично почиње 21. марта, а траје до 31. маја. Учесници који остваре најбоље резултате и заузму прва три места биће награђени ваучерима за куповину технике у износима од 20, 10 и 5 хиљада динара.
Викимедија Србије је расписала конкурс за реализацију и финансирање волонтерских пројеката у домену образовања, сарадње са институцијама културе и волонтирања. На конкурс је пристигло 13, а одобрено је 6 пројеката који ће званично бити увршћени у пројектне активности Викимедије Србије.
Амбасада Шведске и Викимедија Србије трећи пут организовали су уређивачки маратон Викигеп са намером да се повећа видљивост жена на Википедији и тиме смањи родни јаз који је присутан на интернету. Маратон је подржан од стране Српско-корејског информатичко приступног центра и током њега је написано 45 чланака о истакнутим женама из различитих области.
Викимедија Србије и Шведска амбасада трећи пут заредом заједно учествују у Викигеп глобалној кампањи. Кампања је покренута од стране Министарства спољних послова Шведске и Викимедије Шведске 2018. године са циљем смањења родног јаза на Википедији у различитим земљама и заједницама.
Викимедија Србије је први пут учествовала у акцији додавања података на Википодатке и тиме започела побољшање покривености информација и стварање највеће глобалне базе података. Акција Пронађи ГЛАМ је трајала од 17. до 23. фебруара 2020. године.
Акција додавања података о ГЛАМ институцијама на Википодацима је део глобалне акције побољшања покривености информација и стварање глобалне базе података о институцијама културе на Википодацима. Акција траје од 17 до 23. фебруара и отворена је за све заинтересоване уреднике.
Википедија на српском језику, највећа јужнословенска онлајн енциклопедија, 16. фебруара слави 17 година постојања. Тим поводом Викимедија Србије организује прославу у уторак, 18. фебруара од 18 часова. Прослава ће се одржати у новим просторијама удружења, на адреси Кнеза Милоша 80/14.
Акција писања чланака на тему људских права је за само седам дана резултирала са чак 110 написаних и допуњених чланака на Википедији на српском језику. На Википедији на српском трајала је од 23. до 30. јануара и била је отворена за све заинтересоване уреднике. Победник акције је корисник Intermedichbo са написана 33 чланка.

Скорашњи чланци

Related post

Категорије

Kategorije