Викимедија Србије је донела коначне резултате конкурса за реализацију и финансирање волонтерских пројеката у домену образовања, сарадње са институцијама културе и волонтирања. Конкурс је трајао од 10. јула до 10. августа 2020.
Викимедија Србије, у сарадњи са Организационим одбором Београд прајда, по четврти пут организује уређивачки маратон у писању нових и допуњавању постојећих чланака на Википедији на српском језику на теме права ЛГБТ+ особа, личности, организација, кинематографије и свих других тема које подржавају људске слободе, права и различитости.
Завршен је двомесечни програм стажирања под називом Википедијанац стажиста у Удружењу за културу, уметност и међународну сарадњу. Пројекат је трајао од 01. јула до 31. августа 2020. године и написано је и допуњено преко 70 чланака, док је Викимедијина остава обогаћена са преко 450 мултимедијалних датотека.
У акцији Вики чланци траже илустрацију (Wikipedia Pages Wanting Photos) заједница Википедије на српском илустровала је 580 чланака на 21 Викимедијином пројекту. Вики чланци траже илустрацију je годишња акција у којој википедијанци на свим језичким верзијама Википедије додају фотографије у чланцима на Википедији, којима недостаје илустрација.
Викимедија Србије је први пут самостално организовала Акцију повећања културног наслеђе на Википодацима. Акција је трајала од 17. до 23. августа и допринела је повећању једне од
Викимедија Србије ове јесени организује прво тимско такмичење на Википедији на српском језику, чији је циљ подстицање заједничког рада уредника и уредница, као и дружење и боље међусобно упознавање. Такмичење ће трајати од 1. до 30. септембра 2020.
Викимедија Србије организује Акцију повећања културног наслеђе на Википодацима у којој се подстиче уређивање и повећање једне од најзначајнијих слободних база података на свету - Википодатака.
Завршен је двомесечни програм стажирања под називом Википедијанац стажиста у Народном музеју Топлице. Пројекат је трајао од 01. јуна до 31. јула 2020. године и написано је и допуњено преко 70 чланака, док је Викимедијина остава обогаћена са преко 600 мултимедијалних датотека.
Другу акцију у оквиру Википројекта Београд, на Википедији на српском језику, покренуо је корисник MareBG, а учесници исте позвани су да од 28. јула до 18. августа 2020. године пишу нове и допуњују постојеће чланке о главном граду Србије, Београду.
Четрнаесту акцију на Википедији на српском језику покренули су корисници Acamicamacaraca и SimplyFreddie, а учесници исте позвани су да од 12. до 25. јула 2020. године пишу нове и допуњују чланке које би свака енциклопедија требало да има.
Вики чланци траже илустрацију (Wikipedia Pages Wanting Photos) годишња је акција у којој википедијанци на свим језичким верзијама Википедије додају фотографије у чланцима на Википедији, којима недостаје илустрација. Акција ће трајати од 15. јула до 31. августа.
Викимедија Србије расписује конкурс за реализацију и финансирање волонтерских пројеката у домену образовања, сарадње са институцијама културе и волонтирања. Конкурс траје од 10. јула до 10. августа 2020. и отворен је за све појединце, представнике организација, институција културе и образовања.
Акција писања чланака поводом Европског дана Дунава је за седам дана резултирала са 88 написаних и допуњених чланака на Википедији на српском језику. Акција je била део међународне кампање у коју су се укључиле неке од земаља кроз које протиче Дунав или се налази на граници. На Википедији на српском трајала је од 29. јуна до 6. јула и била је отворена за све заинтересоване уреднике.
Акција поводом Дана Дунава је акција писања и допуњавања чланака о свим темама повезаним са Дунавом - риболов, бродоградња, флора и фауна, острва, мостови и градови на Дунаву, као и знаменита историјска места. Акција траје од 29. јуна до 6. јула и у њу су се укључиле земље кроз које Дунав протиче, због чега има међународни карактер.
Такмичење на Википедији у писању чланака о земљама Средње и Источне Европе ове године донело нам је 570 чланака о разноразним темама. Током два и по месеца, колико је такмичање трајало, унето је скоро 10 милиона бајтова на Википедији на српском језику. Прво место освојио је корисник Intermedichbo, друго место заузео је Strickerin, док ће трећу награду добити Љиљана Сундаћ.

Скорашњи чланци

Related post

Категорије

Kategorije