Викимедија Србије објављује коначне резултате конкурса за реализацију и финансирање волонтерских пројеката у домену образовања, сарадње са институцијама културе, волонтирања, активирања Википедијиних сестринских пројеката, као и подстицања разноликости. Конкурс је трајао од 2. септембра до 2. октобра 2024. и био је отворен за све појединце, представнике организација, институција културе и образовања.
Поводом Међународног дана особа са инвалидитетом, Викимедија Србије је организовала уређивачки маратон, који је трајао од 3. до 10. децембра. Ове године је учествовало 10 уредника и уредница, написано је 26 нових чланака а један је допуњен. Маратон је имао за циљ да се да допринос повећању видљивости особа са инвалидитетом и да се подстакне ширење слободног знања о проблемима и баријерама људи са инвалидитетом.
Викимедија Србије је овог новембра покренула такмичење под називом У свету Флоре и Фауне. Такмичење је трајало од 4. новембра до 4. децембра. Ово такмичење је имало за циљ да обогати садржај Википедије на српском језику у областима које се тичу биљног и животињског света. Уредници и уреднице су својим доприносом обогатили Википедију на српском новим и детаљним чланцима о биљкама и животињама.
Сарадња Викимедије Србије и Народне библиотеке „Добрило Ненадић” у Ариљу донела је сјајне резултате у обогаћивању Вики пројеката. Овај подухват омогућио је ширење знања о култури и историји Ариља и његовог краја, али и о темама попут библиотекарства, важних награда и истакнутих личности које су оставиле траг. Сарадња је истовремено омогућила да се богатство ариљске баштине представи широј јавности.
Викимедија Србије прославља свој 19. рођендан! Позивамо све, волонтере и волонтерке, уреднике и уреднице Википедије који прате наш рад, да се придруже прослави рођендана. Ваш допринос и подршка су непроцењиви за развој и успех Викимедије Србије и желимо да заједно прославимо овај важан догађај. Годишњица рада организације биће обележена у среду, 4. децембра, у 18 часова, у просторијама Викимедије Србије, (Кнеза Милоша 80/14, Београд). 
Викимедија Србије по пети пут организује уређивачки маратон поводом Међународног дана особа са инвалидитетом. Маратон ће симболично почети 3. децембра а уредници и уреднице ће моћи да пишу и допуњавају чланке на Википедији до 10. децембра. Маратон ће подразумевати и догађај који ће се одржати у среду 4. децембра, у просторијама Српско-корејског информатичко приступног центра, у оквиру Министарства државне управе и локалне самоуправе, у Добрињској улици бр. 11 од 10 часова.
Викимедија Србије се и ове године придружује глобалној #SheSaid (Рекла је) кампањи. Ова акција ће на Викицитату на српском језику трајати од 20. новембра до 20. децембра. Кампања #SheSaid има за циљ већу видљивост жена, истичући важност овековечавања њихових значајних речи кроз креирање или допуну цитата чије су оне ауторке. Двоје најактивнијих учесника и учесница биће награђено ваучерима за куповину књига у износу од 2000 динара.
Викимедија Србије овог новембра покреће такмичење под називом У свету Флоре и Фауне. Такмичење ће трајати од 4. новембра до 4. децембра. Ово такмичење има за циљ да обогати садржај Википедије на српском језику у областима које се тичу биљног и животињског света. Такмичење У свету Флоре и Фауне је јединствена прилика за све Википедијанце, биологе, ботаничаре, зоологе и љубитеље природе да својим знањем допринесу ширењу знања.
Викимедија Србије је овог септембра покренула такмичење под називом Азијски континент. Такмичење је трајало од 10. септембра до 10. октобра, а сви учесници су могли да пишу о азијском континенту. Ово такмичење је имало за циљ да обогати Википедију на српском језику чланцима који покривају разноврсне аспекте највећег континента на свету. Током такмичења унето је преко 36 милиона бајтова на Википедију на српском језику.
Завршено је такмичење Вики чланци траже илустрацију и донело сјајне резултате! На глобалном нивоу, ово такмичење донело је фотографије у преко 72 хиљаде чланака на 205 пројеката, а учествовало је 434 уредника. Заједница Википедије на српском је остварила запажене резултате тако што су уредници и уреднице илустровали чак 13 086 чланака. Уредница Николина Шепић је победница овог такмичења на глобалном нивоу са својих 12 885 доприноса!
Викимедија Србије објављује конкурс за радно место Менаџер канцеларије који ће бити одговоран за организацију и обављање административних послова Удружења који се тичу вођења интерне документације, финансијског пословања и сарадње са трећим лицима. Од ње/њега очекује се превасходно да обезбеди ефикасно функционисање канцеларије Удружења поштујући дефинисане процедуре и политике Викимедије Србије, као и да допринесе успешној реализацији и документовању свих пројектних активности.
Викимедија Србије је одржала 42. пројекат Википедијанац стажиста! У 2024. години, Мало позориште „Душко Радовић“ и Викимедија Србије удружили су снаге у оквиру пројекта „Википедијанац стажиста“, с циљем да се јавности приближе значајни моменти из историје ове културне институције. Резултати овог пројекта су већ видљиви кроз богатство нових и допуњених садржаја на Википедији и представљају мост између културног наслеђа и слободног знања.
Викимедија Србије у сарадњи са Параолимпијским комитетом Србије се први пут придружила глобалној кампањи Вики воли спорт (Wiki Loves Sport) а уређивачки маратон на Википедији на српском језику трајао је од 17. јула до 22. септембра. Маратон је био фокусиран на писање или допуну чланака везаних за различите спортске теме. Са 377 нових чланака, ово чини најуспешнији уреживачки маратон на Википедији на српском језику!
Викимедија Србије је у сарадњи са Београд прајдом организовала уређивачки маратон Вики воли прајд поводом Недеље Поноса. Маратон је трајао од 2. до 8. септембра. Уредници су током маратона писали и допуњавали чланке који се односе на знамените квир особе, важне догађаје, квир историју, филмове, серије и књиге, као и остале теме за ЛГБТИКА+ популацију.
Викимедија Србије овог септембра покреће такмичење под називом Азијски континтент. Такмичење ће трајати од 10. септембра до 10. октобра, а сви учесници моћи ће да пишу о азијском континтенту. Ово такмичење има за циљ да обогати Википедију на српском језику чланцима који покривају разноврсне аспекте највећег и најнасељенијег континента на свету.

Скорашњи чланци

Related post

Категорије

Kategorije