Уређивачки маратон у сарадњи са Српском академијом наука и уметности

Викимедија Србије у сарадњи са Српском академијом наука и уметности, организује онлајн уређивачки маратон с циљем израде нових и допуне постојећих чланака о култури, историји, знаменитим академицима, наградама и важним догађајима. Уређивачки маратон траје од 25. марта до 1. априла 2022. године.

За учешће у маратону потребно је уписати се на списак учесника. На страници догађаја на Википедији, можете видети предложен списак чланака, као и литературу коју можете користити. Особе које немају искуства у уређивању Википедије могу прочитати упутство о уређивању Википедију помоћу визуелног уређивача или видео-туторијале за уређивање Википедије помоћу уређивача изворног кода. За сва додатна питања можете послати имејл на gorana.gomirac@vikimedija.org.

Српска академија наука и уметности, као највиша научна и уметничка установа у Србији, од 1848. године заузима јако важну улогу у друштву Србије, али и целог света. Прве академике именовао је Краљ Милан, давне 1887. године, међу којима су били и чувени Јосиф Панчић, Стојан Новаковић, Матија Бан, а касније и многи други. Данас, САНУ има осам одељења у којима се одвија важан научно-истраживачки рад, док се у саставу налази огранак у Новом Саду, центри у Крагујевцу и Нишу, Галерија и Архив Српске академије наука и уметности.

Тренутно је у току и пројекат Википедијанац стажиста у Српској академији наука и уметности, где се врши дигитализација садржаја и писање чланака на Википедији на српском језику. Захваљујући овом пројекту, сада можете видети видео аутобиографије појединих академика, библиографије, као и занимљиве фотографије попут фотографије ордена Светог Саве I степена додељеног Милану Јовановићу Батуту или детаље из Куманичког четворојеванђеља.

Аутор: Горана Гомирац, Викимедија Србије

Напомена о ауторским правима: Serbian Academy of Sciences and Arts, Knez Mihailova (13810271995).jpg, аутора Jorge Láscar, под Creative Commons Ауторство 2.0 лиценцом на Викимедијиној остави.

Слични чланци

#SheSaid кампања на Викицитату
Такмичење У свету Флоре и Фауне на Википедији на српском језику!
Проглашени су победници такмичења Азијски континент!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *