Прослава 17 година Википедије на српском језику

Википедија на српском језику, највећа јужнословенска онлајн енциклопедија, 16. фебруара слави 17 година постојања. Тим поводом Викимедија Србије организује прославу у уторак, 18. фебруара од 18 часова. Прослава ће се одржати у новим просторијама удружења, на адреси Кнеза Милоша 80/14.


Википедија на српском језику је 20. новембра 2009. године добила 100.000-ти чланак, пре него што је 6. јула 2013. године прешла другу прекретницу са 200.000 чланака, а затим још једну прекретницу од 500.000 чланака од 13. јануара 2018. године. Тренутно је овај број 629.822 чланка. По броју чланака највећа је јужнословенска Википедија, а на листи свих Википедија тренутно заузима 20. место.

У 2019. години првих 10 најпосећенијих чланака на Википедији на српском били су Жигосани у рекету, Србија, серија Беса, Списак крсних слава, Новак Ђоковић, Списак играча на првом месту АТП листе (појединачно), Шабан Шаулић, Светско првенство у кошарци 2019. и Свети Сава.

У оквиру овог славља биће представљене занимљивости са Википедије на српском, али и акције, маратони и такмичења која су у плану, а која значајно обогаћују пројекат.

За све оне који нису из Београда, обезбедили смо одређена средства за покривање путних трошкова. Због ограничених средстава обавезна је пријава слањем мејла на kancelarija@vikimedija.org.

О Викимедији Србије

Викимедија Србије је волонтерска организација која чији су циљеви промоција и подржавање стварања, сакупљања и умножавања слободног садржаја на српском језику искључиво на непрофитан начин, као и идеје да сви људи имају једнак приступ знању и образовању. Кроз своје пројекте промовише рад на Википедији и другим Вики пројектима.



Ауторка: Ивана Маџаревић, Викимедија Србије

Напомена о ауторском праву: PartOfWikpedia.gif, аутора Abnormaal, под CC BY SA-3.0 са Викимедијине мултимедијалне оставе, мапа преузета са алата.

Слични чланци

Резултати конкурса за доделу микрогрантова 2024.
Придружите се јубиларном петом уређивачком маратону поводом Светског дана Рома
Одржан уређивачки маратон у оквиру Викигеп кампање

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *