Отворена регистрација за ЦЕЕ конференцију 2019
Викимедија Србије вас позива да се пријавите за ЦЕЕ конференцију 2019, која ће бити одржана од 11. до 13. октобра 2019, у Београду. Поред волонтера из огранака и заједница из Централне и Источне Европе, неколико стипендија за учешће на конференцији намењено је уредницима Википедије на српском и онима који доприносе Викимедијином покрету у Србији. Пријаве трају до 3. августа.
ЦЕЕ конференција је међународна годишња конференција Википедијанаца и Викимедијанаца из Централне и Источне Европе. Ове године организује се под слоганом Broaden Your Capacity! Програм окупљања тиче се Викимедијиних пројеката, слободног знања, доступних алата, али и међусобне сарадње волонтера из овог дела Европе. Прва ЦЕЕ конференција одржана је управо у Београду 2012. године. Данас, након седам година, Викимедија Србије опет преузима улогу организатора. Догађај ће се одржати у Хотелу М, у коме ће одседати сви учесници.
У нади да ћемо ову конференцију учинити што продуктивнијом, издвојили смо средства за стипендије за иностране госте, али и за локалну заједницу. Један од кључних циљева конференције је успостављање и јачање међусобне сарадње између заједница, због чега је веома значајно да уредници Википедије и волонтери Викимедије Србије учествују на овом скупу.
Заинтересовани се могу пријавити попуњавањем формулара до 3. августа. Од учесника се очекује активно учешће и укљученост у циљу размене искуства. Будући да је програм конференције на енглеском, од пријављених волонтера се очекује виши ниво познавања језика. Одабраним учесницима биће покривени трошкови хране, смештаја и превоза.
Уколико вам се ова прилика чини као идеална да представите локални пројекат/сарадњу и тако покажете ЦЕЕ заједници који модел сарадње и сами могу имплементирати, поднесите презентацију до 10. августа.
За све додатне информације можете посетити страну конференције на мети или послати питања на ceem2019@vikimedija.org.
Ауторка: Ивана Маџаревић, Викимедија Србије
Напомена о ауторским правима: Wikimedia CEE meeting 2019 01.jpg, ауторке Мине Симић под cc by-sa 4.0 са Викимедијине мултимедијалне оставе.